רכישת נכסים בישראל

מי שעוקב אחרי שוק הנדל”ן המקומי בשני העשורים האחרונים כבר יודע שרכישת נכסים בישראל עשויה להניב תשואה אדירה למשקיע. התכונה הזו סביב שוק הנדל”ן בישראל כל כך בולטת שגם הרבה משקיעים זרים, בעיקר ממקומות כמו צרפת וארצות הברית מתעניינים ברכישת נכסים בישראל. חשוב לציין שמעבר לרציונל הכלכלי המובהק לרכישת הנכס, הרבה מאותם משקיעים הם יהודים שרואים ברכישת נכס בישראל גם אקט ציוני ופטריוטי.

לדעת שהנכס באמת קיים
יש משהו מתעתע בנדל”ן, באופן טבעי כאשר אנחנו בוחנים נכס נדל”ן אנחנו נתמקד במצב הפיזי שלו בשטח. נראה את גודל השטח הבנוי במציאות, נבחן את מצב התשתיות כי באינסטינקט הראשוני שלנו זה הדבר הכי חשוב. אנחנו, כמובן, לא מציעים לוותר על הבחינה של הנכס הפיזי, אך זה המקום להזכיר שכאשר עסקת נדל”ן עומדת על הפרק הדבר הכי חשוב היא הסטטוס הרישומי שלו. האם הוא רשום בטאבו על שם המוכר? האם המצב בשטח תואם לתיק הבניין והיתר הבניה? האם יש עבירות בניה שעלולות לסבך את הרוכש? האם השימוש בנכס תואם את הרישום (למשל, חנות המשמשת למגורים או להפך). כל אלו שאלות שלא תמיד קל לענות עליהן. בגלל שאין התיישנות על עבירות בניה, לעיתים יש נכסים שנבנו ללא היתר לפני עשרות שנים ורצוי לא להניח שהסטטוס קוו הזה ישמר. הניסיון, בעשור האחרון מלמד (בעיקר בגלל תנופת התמ”א), שגם נכסים שבמשך חמישים שנה לא הוסדרו לא חסינים מצווי הריסה ופינוי. לכן, כאשר קונים נכס חשוב לקחת עורך דין שמתמחה בנדל”ן, כמו למשל עורך הדין ברוך בלוך, כדי שיוודא מה הסטטוס המדויק של הנכס. הדברים האלה רק מתחדדים כאשר הרוכש הוא אזרח זר.

לדבר בשפה של הלקוח
כאשר אזרח זר רוכש נכס בישראל ואינו מכיר את הקודים, הדינמיקה והחוק המקומי הוא חשוף ליותר סכנות מאשר רוכש מקומי. למרבה הצער ראינו בשנים האחרונות לא מעט אזרחים זרים שנעקצו בעסקאות נדל”ן בישראל. כאמור הדרך הכי טובה למנוע מצבים כאלה היא להיעזר בליווי צמוד של עורך דין לעורך כל הדרך, וכמובן, לבחור בעורך דין מנוסה כמו עו”ד ברוך בלוך שגם מספק שירות מלא בשפה הצרפתית והשפה האנגלית.

empire state building, building, architecture-600001.jpg

לפרטים וקביעת פגישת ייעוץ מלאו את הטופס

שירות איכותי וממוקד

תחומי עיסוק

משפט אזרחי

המשפט האזרחי, או כמו שנהוג לכנות אותו במקביל – 'המשפט הפרטי', הוא מטריית על שתחתיה חוסים מספר ענפים משפטיים, שמה שמקשר ביניהם זו העובדה שכולם מסדירים התדיינות משפטית בין אנשים פרטיים או עסקים וזאת להבדיל מקטגוריות כמו 'המשפט הפלילי' או 'המשפט המנהלי'.
קרא עוד

משפט פלילי

המשפט הפלילי נועד לקבוע כללי התנהגות בחברה, הוא עושה זאת באמצעות הגדרת פעולות והתנהגויות חריגות כ'לא חוקיות' וככאלה שעצם ביצועם גורר כתב אישום, שהרשעה בו כרוכה בהטלות סנקציות כבדות על הנאשם, סנקציות שכוללת במקרים רבים את כליאתו ושלילת חירותו.
קרא עוד

דיני משפחה

דיני משפחה הם החוקים והתקנות באמצעותם מסדירים סכסוכים בתוך המשפחה. המחוקק זיהה את הרגישות המיוחדת שיש בסכסוכים וסוגיות אחרות שקורות בתוך המסגרת המשפחתית. לכן, באופן חריג הוקמה גם ערכאה משפטית מיוחדת, מערכת בתי הדין לענייני משפחה, לדון בכל סוגיה של הקשורה למשפחה.
קרא עוד

רכישת נכסים

מי שעוקב אחרי שוק הנדל"ן המקומי בשני העשורים האחרונים כבר יודע שרכישת נכסים בישראל עשויה להניב תשואה אדירה למשקיע. התכונה הזו סביב שוק הנדל"ן בישראל כל כך בולטת שגם הרבה משקיעים זרים, בעיקר ממקומות כמו צרפת וארצות הברית מתעניינים ברכישת נכסים בישראל.
קרא עוד

דיני עסקים ומסחר

יש קשר הדוק בין עולם המשפט לעולם העסקים והמסחר, למעשה חוקים והדינים הם, במידה רבה, השלד של כל עסק וחברה והחוזים והנהלים הם לו המסדירים את הפעילות השוטפת. בסופו של יום 'חברה' או 'תאגיד' הם קודם כל ישויות משפטיות.
קרא עוד

ייעוץ מס לרכישות

אחד המשתנים היא סבוכים ודינמיים שיש בעסקת נדל"ו הוא נושא המיסוי. משום שמיסוי נדל"ן תמיד יהיה נגזרת של אחוזים מהעסקה ומשום שעסקאות נדל"ן הם עסקאות רחבות היקף שהיום נספרות במיליונים פר עסקה, הבנת השלכות המיסוי הנן קריטיות להבנת העלות האמיתית של העסקה והרווחיות שלה.
קרא עוד

עריכת הסכמי מקרקעין

עבור רוב האנשים רכישת נכס נדל"ן או מקרקעין זו העסקה הכי גדולה ומשמעותית שהם יבצעו בחייהם. טעות או החלטה פזיזה שמתבצעת בעת עריכת הסכמי מקרקעין, עלולה לגרור תוצאות קשות שישפיעו על מבצע העסקה ומשפחתו לאורך שנים.
קרא עוד

ניהול ותיווך לטיגציה

למרות שמרבית העבודה של עורכי הדין בעידן המודרני אינה תמיד קשורה במישרין לניהול תביעה בבית משפט, ישנם מצבים ורגעים בהם אין מנוס מהגשת תביעה ופניה לערכאות בבקשה לסעד. בסופו של יום המנגנון שנקרא 'משפט' נמצא בלב העשייה של עורכי הדין, שלא בכדי מכונים גם 'משפטנים'.
קרא עוד
Call Now Button