עו”ד דיני עבודה

תפקידו של עורך דין דיני עבודה הוא ללוות הן מעסיקים והן מועסקים, בכל התקופות בהן מתקיימת ביניהן מערכת יחסים שבין עובד למעביד, או שהם עומדים בפני חתימה על חוזה המעגן את מערכת היחסים. קרי, ייעוץ עו”ד דיני עבודה נחוץ לפני תחילת העבודה, בזמן העבודה ובסיומה. המקצועיות של עורך הדין ומידת הניסיון שלו, עשויות להשפיע משמעותית על התנהלות התהליך ועל שביעות רצונם של שני הצדדים ולכן, מומלץ למצוא עורך דין דיני עבודה בעל ותק, ניסיון בשטח ובקיאות מרשימה בדינים ובתקנות הרלוונטיים.

במה מטפל עו”ד עבודה?

עורך דין דיני עבודה מייצג מעסיקים במקרה של תביעות מצד העובד, או במקרים בהם התבצעה עבירת משמעת על-ידו, מה שמשפיע למשל על הליך הפיטורין. ייעוץ עו”ד דיני עבודה וייצוג של מעבידים, מתבצע בכמה מקרים. למשל:

  • סוגיות של שמירה על זכויות סוציאליות, כגון הפרשה לפנסיה, ימי חופש וכו’
  • הגנה וייצוג במקרה של ניצול יחסי מרות, החל מהטרדות מיניות וכלה במקרים של התעמרות בעובד, סחיטה וכדומה
  • מקרים בהם הליך הפיטורין לא התבצע על-פי החוק
  • ייעוץ לגבי ההסכם עם המעסיקים, עוד לפני תחילת העבודה

יש לציין כי מדובר בתחום מורכב ודינמי. לכן, עורך דין דיני עבודה צריך להיות מעורה בשינויים בחקיקה, תקדימים משפטיים וכל הנעשה בתחום, על-מנת שיוכל להמשיך להעניק למרשיו שירות איכותי ומקצועי, המגן עליהם ועל זכויותיהם, בצורה אידיאלית.

תהליך התביעה

גם אם אתם נעזרים בשירות של עו”ד דיני עבודה, חשוב שתכירו את פרטי מהלך התביעה. ככל שתהיו מעורים יותר בתיק ובפרטיו, תוכלו לשפר את סיכוייכם בבית משפט, שכן כל מהלך שעורך דין דיני עבודה יבצע, יבוסס על החלטות מושכלות מצדכם. את התביעה יכול להגיש העובד או המעביד, למזכירות בין הדין לעבודה, באזור שבו התבצעה העבודה. המקבל את כתב התביעה נדרש להגיש כתב הגנה תוך לא יאוחר מ 30 יום וניתן לצרף אליו תביעת נגד. זה השלב שבו אם עדיין אין לכם עו”ד דיני עבודה – מומלץ לפנות לאחד. לאחר מכן יתקיים ניסיון להליך פישור, במטרה לנסות להגיע להסכמה מחוץ לכותלי בית המשפט. אם הפישור לא יצליח, התביעה תדון בבית משפט לדיני עבודה, שם תתקבל פסיקה.

לפרטים וקביעת פגישת ייעוץ מלאו את הטופס

שירות איכותי וממוקד

תחומי עיסוק

משפט אזרחי

המשפט האזרחי, או כמו שנהוג לכנות אותו במקביל – 'המשפט הפרטי', הוא מטריית על שתחתיה חוסים מספר ענפים משפטיים, שמה שמקשר ביניהם זו העובדה שכולם מסדירים התדיינות משפטית בין אנשים פרטיים או עסקים וזאת להבדיל מקטגוריות כמו 'המשפט הפלילי' או 'המשפט המנהלי'.
קרא עוד

משפט פלילי

המשפט הפלילי נועד לקבוע כללי התנהגות בחברה, הוא עושה זאת באמצעות הגדרת פעולות והתנהגויות חריגות כ'לא חוקיות' וככאלה שעצם ביצועם גורר כתב אישום, שהרשעה בו כרוכה בהטלות סנקציות כבדות על הנאשם, סנקציות שכוללת במקרים רבים את כליאתו ושלילת חירותו.
קרא עוד

דיני משפחה

דיני משפחה הם החוקים והתקנות באמצעותם מסדירים סכסוכים בתוך המשפחה. המחוקק זיהה את הרגישות המיוחדת שיש בסכסוכים וסוגיות אחרות שקורות בתוך המסגרת המשפחתית. לכן, באופן חריג הוקמה גם ערכאה משפטית מיוחדת, מערכת בתי הדין לענייני משפחה, לדון בכל סוגיה של הקשורה למשפחה.
קרא עוד

רכישת נכסים

מי שעוקב אחרי שוק הנדל"ן המקומי בשני העשורים האחרונים כבר יודע שרכישת נכסים בישראל עשויה להניב תשואה אדירה למשקיע. התכונה הזו סביב שוק הנדל"ן בישראל כל כך בולטת שגם הרבה משקיעים זרים, בעיקר ממקומות כמו צרפת וארצות הברית מתעניינים ברכישת נכסים בישראל.
קרא עוד

דיני עסקים ומסחר

יש קשר הדוק בין עולם המשפט לעולם העסקים והמסחר, למעשה חוקים והדינים הם, במידה רבה, השלד של כל עסק וחברה והחוזים והנהלים הם לו המסדירים את הפעילות השוטפת. בסופו של יום 'חברה' או 'תאגיד' הם קודם כל ישויות משפטיות.
קרא עוד

ייעוץ מס לרכישות

אחד המשתנים היא סבוכים ודינמיים שיש בעסקת נדל"ו הוא נושא המיסוי. משום שמיסוי נדל"ן תמיד יהיה נגזרת של אחוזים מהעסקה ומשום שעסקאות נדל"ן הם עסקאות רחבות היקף שהיום נספרות במיליונים פר עסקה, הבנת השלכות המיסוי הנן קריטיות להבנת העלות האמיתית של העסקה והרווחיות שלה.
קרא עוד

עריכת הסכמי מקרקעין

עבור רוב האנשים רכישת נכס נדל"ן או מקרקעין זו העסקה הכי גדולה ומשמעותית שהם יבצעו בחייהם. טעות או החלטה פזיזה שמתבצעת בעת עריכת הסכמי מקרקעין, עלולה לגרור תוצאות קשות שישפיעו על מבצע העסקה ומשפחתו לאורך שנים.
קרא עוד

ניהול ותיווך לטיגציה

למרות שמרבית העבודה של עורכי הדין בעידן המודרני אינה תמיד קשורה במישרין לניהול תביעה בבית משפט, ישנם מצבים ורגעים בהם אין מנוס מהגשת תביעה ופניה לערכאות בבקשה לסעד. בסופו של יום המנגנון שנקרא 'משפט' נמצא בלב העשייה של עורכי הדין, שלא בכדי מכונים גם 'משפטנים'.
קרא עוד
Call Now Button