ניהול ותיווך ליטיגציה

למרות שמרבית העבודה של עורכי הדין בעידן המודרני אינה תמיד קשורה במישרין לניהול תביעה בבית משפט, ישנם מצבים ורגעים בהם אין מנוס מהגשת תביעה ופניה לערכאות בבקשה לסעד. בסופו של יום המנגנון שנקרא ‘משפט’ נמצא בלב העשייה של עורכי הדין, שלא בכדי מכונים גם ‘משפטנים’.

הופעה בבית משפט
הופעה בבית משפט, או כפי שהיא נקראת בעגה המקצועית – ליטיגציה, היא אמנות הדורשת מהמשפטן סט כישורים החורג מההכשרה האקדמית של עורכי הדין. הוא, כמובן, נדרש להכיר את החוק, ההלכות והפסיקות התקדימיות על בוריין, אך הוא נדרש גם לדבר מה נוסף אותו אי אפשר ללמוד בשום פקולטה למשפטים – להופיע באופן רהוט, כריזמטי, משכנע ואמין ולהגיב בזמן אמת למהלכים בהם נוקט הצד השני. אי אפשר באמת ללמוד להיות ליטיגטור מעולה, צריך כישורים טבעיים אותם אפשר לשכלל ולחזק. הופעה בבית משפט היא ללא ספק השיא והחלק ‘הזוהר’ בעבודת עורך הדין, שלרגל המאורע החגיגי אפילו יעטה על עצמו גלימה.

אך עבודת הליטיגטור לא מתחילה בבית המשפט ודרושה הכנה ארוכה, במקרים מסוימים של שבועות וחודשים, כדי להכין את התיק להופעה שכוללת לעיתים הצגת ראיות ואסמכתאות וחקירת עדים. את כל זה ליטיגטור טוב יתזמר באופן מדויק ולרוב יידרש מאמץ מחלק ניכר מצוות המשרד. למשל, במשרד עורכי הדין ‘אזולאי בלוך’ (AZOULAY & BLOCH) יש מספר עורכי דין בעלי ניסיון רב והופעה מול כל סוגי הערכאות.

כלי במשא ומתן
אפשר להמשיל את ‘התביעה’ ל’מלחמה’ במשפט הידוע של הפילוסוף קלאוזוביץ: “המלחמה היא המשך המדיניות באמצעים אחרים’. הרציונל הזה עובד גם הפוך, לפעמים הגשת תביעה היא בגדר חרב שמניפים כדי לחזור לשולחן המשא ומתן.. כשמתכננים מהלך ליטיגציה כדאי לקחת בחשבון תמיד גם את התמונה הגדולה ולראות לנגד העיניים את המטרה האסטרטגית ואת האינטרס האמיתי של הלקוח. המטרה אינה בהכרח לזכות בתביעה ולכן ניהול תיק כזה יהיה הרבה פעמים כרוך בתיווך וניהול משא ומתן. באקלים המסחרי הגלובלי הליכים משפטיים יכולים לעיתים לחרוג בגבולות המדינה ולהיות מוכרעים בערכאות זרות. משרד עורכי הדין אזולאי ובלוך ועורך הדין ברוך בלוך מתמחים גם בחוק הצרפתי ומספקים שירות וליווי מלא גם בשפה הצרפתית.

Law, advice and Legal services concept.

לפרטים וקביעת פגישת ייעוץ מלאו את הטופס

שירות איכותי וממוקד

תחומי עיסוק

משפט אזרחי

המשפט האזרחי, או כמו שנהוג לכנות אותו במקביל – 'המשפט הפרטי', הוא מטריית על שתחתיה חוסים מספר ענפים משפטיים, שמה שמקשר ביניהם זו העובדה שכולם מסדירים התדיינות משפטית בין אנשים פרטיים או עסקים וזאת להבדיל מקטגוריות כמו 'המשפט הפלילי' או 'המשפט המנהלי'.
קרא עוד

משפט פלילי

המשפט הפלילי נועד לקבוע כללי התנהגות בחברה, הוא עושה זאת באמצעות הגדרת פעולות והתנהגויות חריגות כ'לא חוקיות' וככאלה שעצם ביצועם גורר כתב אישום, שהרשעה בו כרוכה בהטלות סנקציות כבדות על הנאשם, סנקציות שכוללת במקרים רבים את כליאתו ושלילת חירותו.
קרא עוד

דיני משפחה

דיני משפחה הם החוקים והתקנות באמצעותם מסדירים סכסוכים בתוך המשפחה. המחוקק זיהה את הרגישות המיוחדת שיש בסכסוכים וסוגיות אחרות שקורות בתוך המסגרת המשפחתית. לכן, באופן חריג הוקמה גם ערכאה משפטית מיוחדת, מערכת בתי הדין לענייני משפחה, לדון בכל סוגיה של הקשורה למשפחה.
קרא עוד

רכישת נכסים

מי שעוקב אחרי שוק הנדל"ן המקומי בשני העשורים האחרונים כבר יודע שרכישת נכסים בישראל עשויה להניב תשואה אדירה למשקיע. התכונה הזו סביב שוק הנדל"ן בישראל כל כך בולטת שגם הרבה משקיעים זרים, בעיקר ממקומות כמו צרפת וארצות הברית מתעניינים ברכישת נכסים בישראל.
קרא עוד

דיני עסקים ומסחר

יש קשר הדוק בין עולם המשפט לעולם העסקים והמסחר, למעשה חוקים והדינים הם, במידה רבה, השלד של כל עסק וחברה והחוזים והנהלים הם לו המסדירים את הפעילות השוטפת. בסופו של יום 'חברה' או 'תאגיד' הם קודם כל ישויות משפטיות.
קרא עוד

ייעוץ מס לרכישות

אחד המשתנים היא סבוכים ודינמיים שיש בעסקת נדל"ו הוא נושא המיסוי. משום שמיסוי נדל"ן תמיד יהיה נגזרת של אחוזים מהעסקה ומשום שעסקאות נדל"ן הם עסקאות רחבות היקף שהיום נספרות במיליונים פר עסקה, הבנת השלכות המיסוי הנן קריטיות להבנת העלות האמיתית של העסקה והרווחיות שלה.
קרא עוד

עריכת הסכמי מקרקעין

עבור רוב האנשים רכישת נכס נדל"ן או מקרקעין זו העסקה הכי גדולה ומשמעותית שהם יבצעו בחייהם. טעות או החלטה פזיזה שמתבצעת בעת עריכת הסכמי מקרקעין, עלולה לגרור תוצאות קשות שישפיעו על מבצע העסקה ומשפחתו לאורך שנים.
קרא עוד

ניהול ותיווך לטיגציה

למרות שמרבית העבודה של עורכי הדין בעידן המודרני אינה תמיד קשורה במישרין לניהול תביעה בבית משפט, ישנם מצבים ורגעים בהם אין מנוס מהגשת תביעה ופניה לערכאות בבקשה לסעד. בסופו של יום המנגנון שנקרא 'משפט' נמצא בלב העשייה של עורכי הדין, שלא בכדי מכונים גם 'משפטנים'.
קרא עוד
Call Now Button