משפט אזרחי

המשפט האזרחי, או כמו שנהוג לכנות אותו במקביל – ‘המשפט הפרטי’, הוא מטריית על שתחתיה חוסים מספר ענפים משפטיים, שמה שמקשר ביניהם זו העובדה שכולם מסדירים התדיינות משפטית בין אנשים פרטיים או עסקים וזאת להבדיל מקטגוריות כמו ‘המשפט הפלילי’ או ‘המשפט המנהלי’.

להסדיר את יחסי הגומלין בחברה
למעשה המשפט האזרחי נועד להסדיר את כל יחסי הגומלין בחברה; מנורמות התנהגות שהמשפט האזרחי יכול לתת כלים להתמודד במקרה של חריגה בוטה מהם, כמו למשל במקרה של דיני לשון הרע; דרך הסדרת יחסי גומלין מסחרים (דיני חוזים, דיני חברות); הסדרת שוק העבודה (דיני העבודה), הסדרת הקניין וסעד במקרה שנגרם לאדם נזק (דיני נזיקין) ואפילו הסדרת היחסים החוקיים בתוך המשפחה (דיני משפחה). כך שעורך דין אזרחי טוב, כמו למשל עורך הדין ברוך בלוך, שבמשרדו פועלים מספר עורכי דין שיחד מציעים ללקוחות המשרד מעטפת מושלמת שמכסה את כל תחומי המשפט האזרחי (כמו גם תחומי משפט אחרים) וייחודו בכך שיודע לתת שירות רב לשוני (לצד עברית גם צרפתית ואנגלית בכל רובד שירותי).

לדעת לזהות את האינטרס האמיתי של הלקוח
מאחר שהמשפט האזרחי נוגע בדברים הכי בסיסיים שחשובים לכל בן אנוש, עורך דין אזרחי טוב נדרש להרבה יותר מאשר להכיר לעומק את החוקים, התקדימים והפרוצדורות המשפטיות השונות – עורך דין אזרחי טוב צריך קודם כל להבין באנשים ולדעת לזהות מה באמת חשוב להם. היכולת לדעת מה חשוב ועל מה אפשר להתפשר היא הרבה פעמים הדרך המוצלחת ביותר לנהל תיק או להגיע להסכמה בניסוח הסכם. נכון, שהמחוקק נתן ‘שיניים’ ושיש פעמים בהן אין מנוס להגיש תביעה לבית המשפט, ללכת עד הסוף ולנהל משפט, אך הרבה פעמים האינטרס המרכזי של הלקוח הוא להימנע מהליך יקר וסוחט רגשית שהתוצאה שלו לעולם אינה מובטחת.

חוזים והסכמים
עריכת חוזים והסכמים מהווה נדבך מרכזי בעבודת עורך דין אזרחי. צריך לזכור שחוזים והסכמים הם בבחינת ‘הברזלים’ שמחזיקים את המסחר והחברה. חוזה טוב אמור לייצר מצב של WIN WIN, תוך גידור הסכנות של הלקוח והתחשבות באינטרס הרחב שלו ומצבו הכלכלי. חוזה טוב שמבהיר בדיוק מה החובות והזכויות של כל צד גם ימנע אי הבנות עתידיות ויאפשר להימנע מסכסוך משפטי ארוך בהמשך הדרך.

לפרטים וקביעת פגישת ייעוץ מלאו את הטופס

שירות איכותי וממוקד

תחומי עיסוק

משפט אזרחי

המשפט האזרחי, או כמו שנהוג לכנות אותו במקביל – 'המשפט הפרטי', הוא מטריית על שתחתיה חוסים מספר ענפים משפטיים, שמה שמקשר ביניהם זו העובדה שכולם מסדירים התדיינות משפטית בין אנשים פרטיים או עסקים וזאת להבדיל מקטגוריות כמו 'המשפט הפלילי' או 'המשפט המנהלי'.
קרא עוד

משפט פלילי

המשפט הפלילי נועד לקבוע כללי התנהגות בחברה, הוא עושה זאת באמצעות הגדרת פעולות והתנהגויות חריגות כ'לא חוקיות' וככאלה שעצם ביצועם גורר כתב אישום, שהרשעה בו כרוכה בהטלות סנקציות כבדות על הנאשם, סנקציות שכוללת במקרים רבים את כליאתו ושלילת חירותו.
קרא עוד

דיני משפחה

דיני משפחה הם החוקים והתקנות באמצעותם מסדירים סכסוכים בתוך המשפחה. המחוקק זיהה את הרגישות המיוחדת שיש בסכסוכים וסוגיות אחרות שקורות בתוך המסגרת המשפחתית. לכן, באופן חריג הוקמה גם ערכאה משפטית מיוחדת, מערכת בתי הדין לענייני משפחה, לדון בכל סוגיה של הקשורה למשפחה.
קרא עוד

רכישת נכסים

מי שעוקב אחרי שוק הנדל"ן המקומי בשני העשורים האחרונים כבר יודע שרכישת נכסים בישראל עשויה להניב תשואה אדירה למשקיע. התכונה הזו סביב שוק הנדל"ן בישראל כל כך בולטת שגם הרבה משקיעים זרים, בעיקר ממקומות כמו צרפת וארצות הברית מתעניינים ברכישת נכסים בישראל.
קרא עוד

דיני עסקים ומסחר

יש קשר הדוק בין עולם המשפט לעולם העסקים והמסחר, למעשה חוקים והדינים הם, במידה רבה, השלד של כל עסק וחברה והחוזים והנהלים הם לו המסדירים את הפעילות השוטפת. בסופו של יום 'חברה' או 'תאגיד' הם קודם כל ישויות משפטיות.
קרא עוד

ייעוץ מס לרכישות

אחד המשתנים היא סבוכים ודינמיים שיש בעסקת נדל"ו הוא נושא המיסוי. משום שמיסוי נדל"ן תמיד יהיה נגזרת של אחוזים מהעסקה ומשום שעסקאות נדל"ן הם עסקאות רחבות היקף שהיום נספרות במיליונים פר עסקה, הבנת השלכות המיסוי הנן קריטיות להבנת העלות האמיתית של העסקה והרווחיות שלה.
קרא עוד

עריכת הסכמי מקרקעין

עבור רוב האנשים רכישת נכס נדל"ן או מקרקעין זו העסקה הכי גדולה ומשמעותית שהם יבצעו בחייהם. טעות או החלטה פזיזה שמתבצעת בעת עריכת הסכמי מקרקעין, עלולה לגרור תוצאות קשות שישפיעו על מבצע העסקה ומשפחתו לאורך שנים.
קרא עוד

ניהול ותיווך לטיגציה

למרות שמרבית העבודה של עורכי הדין בעידן המודרני אינה תמיד קשורה במישרין לניהול תביעה בבית משפט, ישנם מצבים ורגעים בהם אין מנוס מהגשת תביעה ופניה לערכאות בבקשה לסעד. בסופו של יום המנגנון שנקרא 'משפט' נמצא בלב העשייה של עורכי הדין, שלא בכדי מכונים גם 'משפטנים'.
קרא עוד
Call Now Button