משפט אזרחי מנהלי

משפט אזרחי מנהלי, הוא אסופה של כמה ענפים בתחום המשפט, שהמשותף להם הוא השאיפה להסדיר את מערכת היחסים בין פרטים אזרחיים בחברה (כלומר, האנשים החיים בה), לבין חברות ותאגידים הפועלים בה, או בין הפרטים לרשויות ציבוריות. בנוסף למשפט אזרחי מנהלי, יש מקרים נוספים בהם מובאת לדיון משפטי, הפרה של נורמות וחוקים השייכים ליחסי הגומלין בין אנשים וחברות ועליהם נפרט בהמשך. בכל מקרה, אם אתם זקוקים לליווי וייעוץ משפטי, בחרו עורך דין מומחה בתחום של משפט אזרחי מנהלי על כל רבדיו. ככל שעורך הדין יהיה מקצועי ומנוסה יותר, כך גדל הסיכוי שהייצוג שלכם מול האדם או החברה, יהיה הוגן, הולם ומיטיב עמכם.

סוגים של משפט אזרחי

  1. משפט אזרחי פרטי – עוסק בהסדרת מערכת היחסים של שני פרטים בחברה. במקרה הזה, שני הפרטים כפופים לאותם נורמות וחוקים והפרה שלהם מכונה “עוולות”, כלומר לרוב לא מדובר בעבירות על החוק, מהסוג הנדון במשפט הפלילי. במשפט אזרחי פרטי נטל ההוכחה הוא על התובע, שצריך להוכיח את טענתו בהסתברות הגבוהה מ 50%.
  2. משפט אזרחי מסחרי – תחום משפט זה, נוגע לקשת רחבה של סוגיות: סכסוכים על רקע כספי, דיני חוזים, דיני נזיקין, דיני ביטוח, דיני חברות, דיני ניירות ערך ועוד רבים אחרים. בנוסף, משפט אזרחי מסחרי נוגע לנושאים כגון הקמה ופירוק של חברות, סוגי החברות ועוד.
  3. משפט אזרחי ציבורי – מסדיר את יחסי הגומלין בין גופים שונים של המדינה לבין עצמם וביניהם לבין אזרחי המדינה.

ייצוג הולם הוא המפתח להצלחה

בכל מקרה בו אתם עומדים בפני משפט אזרחי מנהלי, יש להסתייע בעורך דין המומחה לדינים אלו. עורך דין הבקיא בדיני משפט אזרחי מנהלי, כמו גם דיני משפט אזרחי פרטי, מסחרי או ציבורי, הוא זה שיטפל בתיק שלכם באופן אידיאלי, תוך שהוא מייצג אתכם נאמנה בבית המשפט ואל מול הרשויות השונות. לכן, אם אתם זקוקים לליווי של עו”ד, מומלץ לבחור במשרד ותיק ואמין, עם צוות המיומן בטיפול בתיקים אלו ומכיר מקרוב ולעומק את החקיקה בנושא, כמו גם פסיקות ותקדימים העשויים למנף הצלחתכם. השקעה בעורך דין מעולה בתחום משפט אזרחי מנהלי, לרוב תשתלם לכם מאוד.

לפרטים וקביעת פגישת ייעוץ מלאו את הטופס

שירות איכותי וממוקד

תחומי עיסוק

משפט אזרחי

המשפט האזרחי, או כמו שנהוג לכנות אותו במקביל – 'המשפט הפרטי', הוא מטריית על שתחתיה חוסים מספר ענפים משפטיים, שמה שמקשר ביניהם זו העובדה שכולם מסדירים התדיינות משפטית בין אנשים פרטיים או עסקים וזאת להבדיל מקטגוריות כמו 'המשפט הפלילי' או 'המשפט המנהלי'.
קרא עוד

משפט פלילי

המשפט הפלילי נועד לקבוע כללי התנהגות בחברה, הוא עושה זאת באמצעות הגדרת פעולות והתנהגויות חריגות כ'לא חוקיות' וככאלה שעצם ביצועם גורר כתב אישום, שהרשעה בו כרוכה בהטלות סנקציות כבדות על הנאשם, סנקציות שכוללת במקרים רבים את כליאתו ושלילת חירותו.
קרא עוד

דיני משפחה

דיני משפחה הם החוקים והתקנות באמצעותם מסדירים סכסוכים בתוך המשפחה. המחוקק זיהה את הרגישות המיוחדת שיש בסכסוכים וסוגיות אחרות שקורות בתוך המסגרת המשפחתית. לכן, באופן חריג הוקמה גם ערכאה משפטית מיוחדת, מערכת בתי הדין לענייני משפחה, לדון בכל סוגיה של הקשורה למשפחה.
קרא עוד

רכישת נכסים

מי שעוקב אחרי שוק הנדל"ן המקומי בשני העשורים האחרונים כבר יודע שרכישת נכסים בישראל עשויה להניב תשואה אדירה למשקיע. התכונה הזו סביב שוק הנדל"ן בישראל כל כך בולטת שגם הרבה משקיעים זרים, בעיקר ממקומות כמו צרפת וארצות הברית מתעניינים ברכישת נכסים בישראל.
קרא עוד

דיני עסקים ומסחר

יש קשר הדוק בין עולם המשפט לעולם העסקים והמסחר, למעשה חוקים והדינים הם, במידה רבה, השלד של כל עסק וחברה והחוזים והנהלים הם לו המסדירים את הפעילות השוטפת. בסופו של יום 'חברה' או 'תאגיד' הם קודם כל ישויות משפטיות.
קרא עוד

ייעוץ מס לרכישות

אחד המשתנים היא סבוכים ודינמיים שיש בעסקת נדל"ו הוא נושא המיסוי. משום שמיסוי נדל"ן תמיד יהיה נגזרת של אחוזים מהעסקה ומשום שעסקאות נדל"ן הם עסקאות רחבות היקף שהיום נספרות במיליונים פר עסקה, הבנת השלכות המיסוי הנן קריטיות להבנת העלות האמיתית של העסקה והרווחיות שלה.
קרא עוד

עריכת הסכמי מקרקעין

עבור רוב האנשים רכישת נכס נדל"ן או מקרקעין זו העסקה הכי גדולה ומשמעותית שהם יבצעו בחייהם. טעות או החלטה פזיזה שמתבצעת בעת עריכת הסכמי מקרקעין, עלולה לגרור תוצאות קשות שישפיעו על מבצע העסקה ומשפחתו לאורך שנים.
קרא עוד

ניהול ותיווך לטיגציה

למרות שמרבית העבודה של עורכי הדין בעידן המודרני אינה תמיד קשורה במישרין לניהול תביעה בבית משפט, ישנם מצבים ורגעים בהם אין מנוס מהגשת תביעה ופניה לערכאות בבקשה לסעד. בסופו של יום המנגנון שנקרא 'משפט' נמצא בלב העשייה של עורכי הדין, שלא בכדי מכונים גם 'משפטנים'.
קרא עוד
Call Now Button