ייעוץ מס לרכישות

אחד המשתנים היא סבוכים ודינמיים שיש בעסקת נדל”ו הוא נושא המיסוי. משום שמיסוי נדל”ן תמיד יהיה נגזרת של אחוזים מהעסקה ומשום שעסקאות נדל”ן הם עסקאות רחבות היקף שהיום נספרות במיליונים פר עסקה, הבנת השלכות המיסוי הנן קריטיות להבנת העלות האמיתית של העסקה והרווחיות שלה. מאחר שיש הרבה מאוד משתנים שקובעים את המיסוי בעת רכישה או מכירה של נכס מומלץ להיות מיוצגים על עורך דין שמבין בהיבט המיסוי, כמו למשל עורך הדין ברוך בלוך, שיכול לחסוך לכם הרבה הפתעות לא נעימות והרבה כסף.

דירה אחת, תרחישי מס שונים
מה שמייחד מס רכישה של נכס נדל”ן או מקרקעין ממיסוי רכוש שונה זו העובדה שגובה המס נקבע לא רק על פי שווי הנכס והוא לא יהיה נגזרת קבועה מהמחיר, אלא הוא מושפע מהסטטוס של הרוכש. למשל, אותה דירה שתימכר באותו מחיר ל-3 לקוחות שונים עשויה להניב 3 שומות שונות. אם לרוכש אין עדיין דירה וזו הולכת להיות דירה ראשונה ויחידה שתשמש אותו למגורים בלבד, יתכן שהוא יקבל פטור מוחלט ממס רכישה (בהתאם למחיר הדירה) או שישלם מס בשיעור מופחת; מנגד אם הדירה נרכשה להשקעה ולרוכש יש יותר מדירה קודמת אחת הוא ישלם מס מלא; אם הרוכש הוא עולה חדש יתכן שגם הוא זכאי להנחה במס רכישה ולכן גם תרחיש זה יניב שומה שונה. הרבה עסקאות נדל”ן לא מסתכמות רק במס רכישה. הצד המוכר נדרש לשלם מס שבח ולעיתים גם היטל השבחה. לפעמים נדרש הקונה לשלם דמי היוון וכאשר רוכשים ברכישת קרקעות שנמצאות בהליך של שינוי ייעוד גם הרוכש יאלץ לשלם היטל השבחה ואגרות נוספות.

תכנון נכון של המס
זה המקום שעורך דין טוב שבקיא בנדל”ן ומקרקעין ובכל האספקטים של המיסוי שלהם עשוי לעזור ללקוח להתכונן יותר טוב ולהקטין את חבות המס שלו באמצעות ייעוץ וייצוג. במיסוי קניה ומכירה של נדל”ן יש הרבה עילות ומצבים שעורך דין עירני, כמו למשל עורך הדין ברוך בלוך, יכול לזהות ובכך לחסוך ללקוח עשרות, ולפעמים גם מאות אלפי ש”ח. העניינים רק מסתבכים כאשר רוכש הנכס הוא אזרח זר שלעיתים חייב במס גם בארץ מגוריו. עבור רוכשים כאלה שמגיעים מתרבות דוברת צרפתית או אנגלית, עורך הדין ברוך בלוך הוא הבחירה המושלמת, היות והוא גם דובר את השפות וגם מכיר את האקלים השפטי ואת סוגי האתגרים בהם לקוחות זרים פוגשים כשהם מבצעים עסקת מקרקעין בישראל.

Building structure

לפרטים וקביעת פגישת ייעוץ מלאו את הטופס

שירות איכותי וממוקד

תחומי עיסוק

משפט אזרחי

המשפט האזרחי, או כמו שנהוג לכנות אותו במקביל – 'המשפט הפרטי', הוא מטריית על שתחתיה חוסים מספר ענפים משפטיים, שמה שמקשר ביניהם זו העובדה שכולם מסדירים התדיינות משפטית בין אנשים פרטיים או עסקים וזאת להבדיל מקטגוריות כמו 'המשפט הפלילי' או 'המשפט המנהלי'.
קרא עוד

משפט פלילי

המשפט הפלילי נועד לקבוע כללי התנהגות בחברה, הוא עושה זאת באמצעות הגדרת פעולות והתנהגויות חריגות כ'לא חוקיות' וככאלה שעצם ביצועם גורר כתב אישום, שהרשעה בו כרוכה בהטלות סנקציות כבדות על הנאשם, סנקציות שכוללת במקרים רבים את כליאתו ושלילת חירותו.
קרא עוד

דיני משפחה

דיני משפחה הם החוקים והתקנות באמצעותם מסדירים סכסוכים בתוך המשפחה. המחוקק זיהה את הרגישות המיוחדת שיש בסכסוכים וסוגיות אחרות שקורות בתוך המסגרת המשפחתית. לכן, באופן חריג הוקמה גם ערכאה משפטית מיוחדת, מערכת בתי הדין לענייני משפחה, לדון בכל סוגיה של הקשורה למשפחה.
קרא עוד

רכישת נכסים

מי שעוקב אחרי שוק הנדל"ן המקומי בשני העשורים האחרונים כבר יודע שרכישת נכסים בישראל עשויה להניב תשואה אדירה למשקיע. התכונה הזו סביב שוק הנדל"ן בישראל כל כך בולטת שגם הרבה משקיעים זרים, בעיקר ממקומות כמו צרפת וארצות הברית מתעניינים ברכישת נכסים בישראל.
קרא עוד

דיני עסקים ומסחר

יש קשר הדוק בין עולם המשפט לעולם העסקים והמסחר, למעשה חוקים והדינים הם, במידה רבה, השלד של כל עסק וחברה והחוזים והנהלים הם לו המסדירים את הפעילות השוטפת. בסופו של יום 'חברה' או 'תאגיד' הם קודם כל ישויות משפטיות.
קרא עוד

ייעוץ מס לרכישות

אחד המשתנים היא סבוכים ודינמיים שיש בעסקת נדל"ו הוא נושא המיסוי. משום שמיסוי נדל"ן תמיד יהיה נגזרת של אחוזים מהעסקה ומשום שעסקאות נדל"ן הם עסקאות רחבות היקף שהיום נספרות במיליונים פר עסקה, הבנת השלכות המיסוי הנן קריטיות להבנת העלות האמיתית של העסקה והרווחיות שלה.
קרא עוד

עריכת הסכמי מקרקעין

עבור רוב האנשים רכישת נכס נדל"ן או מקרקעין זו העסקה הכי גדולה ומשמעותית שהם יבצעו בחייהם. טעות או החלטה פזיזה שמתבצעת בעת עריכת הסכמי מקרקעין, עלולה לגרור תוצאות קשות שישפיעו על מבצע העסקה ומשפחתו לאורך שנים.
קרא עוד

ניהול ותיווך לטיגציה

למרות שמרבית העבודה של עורכי הדין בעידן המודרני אינה תמיד קשורה במישרין לניהול תביעה בבית משפט, ישנם מצבים ורגעים בהם אין מנוס מהגשת תביעה ופניה לערכאות בבקשה לסעד. בסופו של יום המנגנון שנקרא 'משפט' נמצא בלב העשייה של עורכי הדין, שלא בכדי מכונים גם 'משפטנים'.
קרא עוד
Call Now Button