דיני עסקים ומסחר

יש קשר הדוק בין עולם המשפט לעולם העסקים והמסחר, למעשה חוקים והדינים הם, במידה רבה, השלד של כל עסק וחברה והחוזים והנהלים הם לו המסדירים את הפעילות השוטפת. בסופו של יום ‘חברה’ או ‘תאגיד’ הם קודם כל ישויות משפטיות. מנגנון ‘החברה בע”מ’ נוצר על ידי מחוקקים כדרך לעודד הקמת עסקים. מאחר שהקמת עסק היא פעולה שכמעט תמיד כרוך בה סיכון, רישום העסק כחברה בע”מ מאפשר לייצר הפרדה בין החשבון והנכסים הפרטיים של בעלי החברה לבין הנכסים (וההתחייבויות) של החברה.

למנוע בעיות בהמשך הדרך
כאמור, הקמת חברה היא פעולה משפטית שרצוי לעשות בליווי עורך דין שמתמחה בדיני העסקים והמסחר, כמו למשל עורך הדין ברוך בלוך. אך לליווי קבוע של משפטן יש יתרונות רבים נוספים בחיי העסק. הקמת בסיס משפטי איתן לעסק היא מפתח הכרחי (גם אם לא יחיד) להצלחה הכלכלית שלו. רישום החברה עצמו הוא אקט כמעט טכני אך במקביל אליו כדאי לגבש הסכם שותפים ותקנון פעילות ואלו כבר דברים שראו להשקיע בהם הרבה מחשבה ולבנות אותם באופן מסודר. הסכם שותפים טוב יגדיר את התפקיד, הסמכויות, החובות, הזכויות והחלק היחסי של כל אחד מבעלי החברה, באופן שיהפוך את הפעילות השוטפת לברורה וגם יקל בהמשך הדרך, במידה ויידרש לפרק את השותפות.

נדבך חשוב נוסף בפעילות של עורך דין שמלווה עסקים, הוא בעריכת החוזים של העסק. כמעט כל עסק מושתת על שורה של הסכמים: חוזי העבודה של העובדים, הסכמים מול ספקים ולקוחות, הסכמי שכירות (במידה והעסק ממוקם במבנה שכור) וכיוצא בזה. הסכמים שמנוסחים ברשלנות וחושפים את העסק לתביעות או שלא מתואמים עם יכולת התזרים של העסק עלולים להיות צרה צרורה. לכן, חשוב להקפיד לבחור עורך דין מסחרי שמבין את התמונה הכוללת שלוקחת בחשבון את התפקוד השוטף של העסק.

מעטפת הגנה
עורך הדין ניצב לצד העסק לא רק בבניית התשתית המשפטית, הוא בעצמו מספק לעסק מעטפת הגנה מתביעות (שהן למרבה הצער חלק מהחיים העסקיים) ומאידך את השיניים לתבוע בעצמו כאשר לקוח לא העביר תשלום או ספק לא עמד בהתחייבות חוזית. את כל זה יספק לכם עורך הדין ברוך בלוך יחד עם צוות המשרד.

teamwork, cooperation, brainstorming-3213924.jpg

לפרטים וקביעת פגישת ייעוץ מלאו את הטופס

שירות איכותי וממוקד

תחומי עיסוק

משפט אזרחי

המשפט האזרחי, או כמו שנהוג לכנות אותו במקביל – 'המשפט הפרטי', הוא מטריית על שתחתיה חוסים מספר ענפים משפטיים, שמה שמקשר ביניהם זו העובדה שכולם מסדירים התדיינות משפטית בין אנשים פרטיים או עסקים וזאת להבדיל מקטגוריות כמו 'המשפט הפלילי' או 'המשפט המנהלי'.
קרא עוד

משפט פלילי

המשפט הפלילי נועד לקבוע כללי התנהגות בחברה, הוא עושה זאת באמצעות הגדרת פעולות והתנהגויות חריגות כ'לא חוקיות' וככאלה שעצם ביצועם גורר כתב אישום, שהרשעה בו כרוכה בהטלות סנקציות כבדות על הנאשם, סנקציות שכוללת במקרים רבים את כליאתו ושלילת חירותו.
קרא עוד

דיני משפחה

דיני משפחה הם החוקים והתקנות באמצעותם מסדירים סכסוכים בתוך המשפחה. המחוקק זיהה את הרגישות המיוחדת שיש בסכסוכים וסוגיות אחרות שקורות בתוך המסגרת המשפחתית. לכן, באופן חריג הוקמה גם ערכאה משפטית מיוחדת, מערכת בתי הדין לענייני משפחה, לדון בכל סוגיה של הקשורה למשפחה.
קרא עוד

רכישת נכסים

מי שעוקב אחרי שוק הנדל"ן המקומי בשני העשורים האחרונים כבר יודע שרכישת נכסים בישראל עשויה להניב תשואה אדירה למשקיע. התכונה הזו סביב שוק הנדל"ן בישראל כל כך בולטת שגם הרבה משקיעים זרים, בעיקר ממקומות כמו צרפת וארצות הברית מתעניינים ברכישת נכסים בישראל.
קרא עוד

דיני עסקים ומסחר

יש קשר הדוק בין עולם המשפט לעולם העסקים והמסחר, למעשה חוקים והדינים הם, במידה רבה, השלד של כל עסק וחברה והחוזים והנהלים הם לו המסדירים את הפעילות השוטפת. בסופו של יום 'חברה' או 'תאגיד' הם קודם כל ישויות משפטיות.
קרא עוד

ייעוץ מס לרכישות

אחד המשתנים היא סבוכים ודינמיים שיש בעסקת נדל"ו הוא נושא המיסוי. משום שמיסוי נדל"ן תמיד יהיה נגזרת של אחוזים מהעסקה ומשום שעסקאות נדל"ן הם עסקאות רחבות היקף שהיום נספרות במיליונים פר עסקה, הבנת השלכות המיסוי הנן קריטיות להבנת העלות האמיתית של העסקה והרווחיות שלה.
קרא עוד

עריכת הסכמי מקרקעין

עבור רוב האנשים רכישת נכס נדל"ן או מקרקעין זו העסקה הכי גדולה ומשמעותית שהם יבצעו בחייהם. טעות או החלטה פזיזה שמתבצעת בעת עריכת הסכמי מקרקעין, עלולה לגרור תוצאות קשות שישפיעו על מבצע העסקה ומשפחתו לאורך שנים.
קרא עוד

ניהול ותיווך לטיגציה

למרות שמרבית העבודה של עורכי הדין בעידן המודרני אינה תמיד קשורה במישרין לניהול תביעה בבית משפט, ישנם מצבים ורגעים בהם אין מנוס מהגשת תביעה ופניה לערכאות בבקשה לסעד. בסופו של יום המנגנון שנקרא 'משפט' נמצא בלב העשייה של עורכי הדין, שלא בכדי מכונים גם 'משפטנים'.
קרא עוד
Call Now Button