דיני משפחה

דיני משפחה הם החוקים והתקנות באמצעותם מסדירים סכסוכים בתוך המשפחה. המחוקק זיהה את הרגישות המיוחדת שיש בסכסוכים וסוגיות אחרות שקורות בתוך המסגרת המשפחתית. לכן, באופן חריג הוקמה גם ערכאה משפטית מיוחדת, מערכת בתי הדין לענייני משפחה, לדון בכל סוגיה של הקשורה למשפחה, כאשר בתי הדין האלה מקבלים קדימות על מערכת בתי דין אחרים. לכן, במקרים רבים גם כאשר העבירות בתוך המשפחה הן מהתחום הפלילי, בית הדין לענייני משפחה יהיה זה שיקבל זכות עמידה ראשונה.

עד שהמוות יפריד ביננו
למעשה, דיני משפחה בישראל מתפרשים על פני ספקטרום רחב מאוד של נושאים, המקיפים את כל מעגל החיים. זה מתחיל בסוגיות של נישואין וגירושין, על כל הכרוך בכך: הסכמי ממון, חלוקת רכוש, הסדרי משמורת; ממשיך בכל הקשור ליחסים בין הורים לילידים מסוגיות אבהות, משמורת, ניכור הורי וזכויות הילד; ומסתכם בסוגיות ירושה, אפוטרופסות וייפוי כוח מתמשך. כל סוגיה כזו עשויה להיות הרת גורל, לכן כאשר סכסוך משפחתי הופך לסכסוך משפטי ההמלצה היא להיעזר בשורותיו של עורך דין שמתמחה בתחום. בגלל היריעה הרחבה של תרחישים, עורכי דין שעוסקים בסכסוכים בתוך המשפחה צריכים להיות בקיאים גם בתחומי משפט אחרים, כמו למשל מיסוי ומקרקעין (חלוקת נדל”ן נמצאת פעמים רבות בלב סכסוכי ירושה או סכסוכי גירושין), או משפט בינלאומי במקרה של סכסוכי משמורת חוצי גבולות, תופעה שבגלל הגלובליזציה פוגשים היום יותר.

בהקשר הזה חשוב לציין שכאשר סכסוך ירושה או משמורת חוצה גבולות חשוב מאוד שעורך הדין שמייצג אתכם יהיה בקיא בשפה ובפרוצדורה המשפטית במדינה הרלוונטית. למשל, עורך הדין ברוך בלוך דובר צרפתית ואנגלית ומתמצה בהליכים הנהוגים באירופה וצפון אמריקה.

לא משחק סכום אפס
כשמדברים על דיני משפחה, הדבר הכי חשוב שצריך לזכור שבשונה מסכסוכים עסקיים או משפטיים אחרים סכסוך בתוך המשפחה אינו נמדד כמשחק סכום אפס. הרעיון בסופו של דבר הוא להגיע לפשרה שתגדר את האינטרס של כל הצדדים ובעיקר תבטיח את שלומם ורווחתם של הילדים. כדי להוביל לתוצאה שבאמת מייצגת את האינטרס הכולל של המשפחה דרוש איש מקצוע עם מזג מיוחד שיכול ויודע להכיל את הרצונות של כל הצדדים ולמצוא את נקודת האמצע שמקובלת עליהם.

 

child, girl, tie shoes-4818426.jpg

לפרטים וקביעת פגישת ייעוץ מלאו את הטופס

שירות איכותי וממוקד

תחומי עיסוק

משפט אזרחי

המשפט האזרחי, או כמו שנהוג לכנות אותו במקביל – 'המשפט הפרטי', הוא מטריית על שתחתיה חוסים מספר ענפים משפטיים, שמה שמקשר ביניהם זו העובדה שכולם מסדירים התדיינות משפטית בין אנשים פרטיים או עסקים וזאת להבדיל מקטגוריות כמו 'המשפט הפלילי' או 'המשפט המנהלי'.
קרא עוד

משפט פלילי

המשפט הפלילי נועד לקבוע כללי התנהגות בחברה, הוא עושה זאת באמצעות הגדרת פעולות והתנהגויות חריגות כ'לא חוקיות' וככאלה שעצם ביצועם גורר כתב אישום, שהרשעה בו כרוכה בהטלות סנקציות כבדות על הנאשם, סנקציות שכוללת במקרים רבים את כליאתו ושלילת חירותו.
קרא עוד

דיני משפחה

דיני משפחה הם החוקים והתקנות באמצעותם מסדירים סכסוכים בתוך המשפחה. המחוקק זיהה את הרגישות המיוחדת שיש בסכסוכים וסוגיות אחרות שקורות בתוך המסגרת המשפחתית. לכן, באופן חריג הוקמה גם ערכאה משפטית מיוחדת, מערכת בתי הדין לענייני משפחה, לדון בכל סוגיה של הקשורה למשפחה.
קרא עוד

רכישת נכסים

מי שעוקב אחרי שוק הנדל"ן המקומי בשני העשורים האחרונים כבר יודע שרכישת נכסים בישראל עשויה להניב תשואה אדירה למשקיע. התכונה הזו סביב שוק הנדל"ן בישראל כל כך בולטת שגם הרבה משקיעים זרים, בעיקר ממקומות כמו צרפת וארצות הברית מתעניינים ברכישת נכסים בישראל.
קרא עוד

דיני עסקים ומסחר

יש קשר הדוק בין עולם המשפט לעולם העסקים והמסחר, למעשה חוקים והדינים הם, במידה רבה, השלד של כל עסק וחברה והחוזים והנהלים הם לו המסדירים את הפעילות השוטפת. בסופו של יום 'חברה' או 'תאגיד' הם קודם כל ישויות משפטיות.
קרא עוד

ייעוץ מס לרכישות

אחד המשתנים היא סבוכים ודינמיים שיש בעסקת נדל"ו הוא נושא המיסוי. משום שמיסוי נדל"ן תמיד יהיה נגזרת של אחוזים מהעסקה ומשום שעסקאות נדל"ן הם עסקאות רחבות היקף שהיום נספרות במיליונים פר עסקה, הבנת השלכות המיסוי הנן קריטיות להבנת העלות האמיתית של העסקה והרווחיות שלה.
קרא עוד

עריכת הסכמי מקרקעין

עבור רוב האנשים רכישת נכס נדל"ן או מקרקעין זו העסקה הכי גדולה ומשמעותית שהם יבצעו בחייהם. טעות או החלטה פזיזה שמתבצעת בעת עריכת הסכמי מקרקעין, עלולה לגרור תוצאות קשות שישפיעו על מבצע העסקה ומשפחתו לאורך שנים.
קרא עוד

ניהול ותיווך לטיגציה

למרות שמרבית העבודה של עורכי הדין בעידן המודרני אינה תמיד קשורה במישרין לניהול תביעה בבית משפט, ישנם מצבים ורגעים בהם אין מנוס מהגשת תביעה ופניה לערכאות בבקשה לסעד. בסופו של יום המנגנון שנקרא 'משפט' נמצא בלב העשייה של עורכי הדין, שלא בכדי מכונים גם 'משפטנים'.
קרא עוד
Call Now Button